Kombi evimizin olmazsa olmazı. Özellikle kış aylarının gelmesiyle insanların kombi Bakımı. Petek Temizliği ve Kombi Arıza tamiri gerektiren servislik işler varmı diye kontrol etmeleri gerekir. Soğukların başlamasıyla beraber kombide herhangi bir arıza durumunda evin soğuması olumsuz etkiler yaratmaktadır. Kombi Bakımı ve arızaları için kombinin verdiği bazı hata kodları vardır. Arıza/hata kodları kombinin nerde arıza verdiği konusunda hem kullanıcıya hemde servis personeline kolaylık sağlayan işaretlerdir. En azında tamire nerden başlanması gerktiğini anlarız. Kombi hata kodlarını bu makalede sizlerle paylaşacağim. Umarım yardımcı olur.

Vaillant Kombi arıza /hata kodları

F00 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F00 Hatası. Gidiş su sıcaklık sensor arızası demektir . kalorifer devresi su gidiş hattı sıcaklık sensoru arızalanmış yada kabloları kısa devre olmuş olabilir. Dolayısıyla kombi F00 hatası verir. sorunun ortadan kalkması için servis çağırmanız gerekebilir.

F01 ARIZ AKODU:

Vaillant kombi F01 Hatası. Dönüş suyu sıcaklık sensor arızası demektir. Dönüş suyu sensoru arıza yaptıysa kombi F01 Hatası verir. sensor kısa devre olabilir kontrol edilmelidir. Hatanın çözümü servis gerektirir.

F10 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F10 hatası. Gidiş suyu sıcaklık sensoru kısa devre  kombi resetleme yapılmalı  sorun devam etmesi halinde servis oluşturulmalı.

F11 ARIZA KODU:

Villant kombi F11 Hatası. Dönüş suyu sıcaklık sensoru kısa devre resetleme yapılıp kontrol edilmeli . sorunun devam ettiği görülürse kayıt oluşturulmalıdır.

F20 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F20 Hatası. Aşırı ısınma var hatasıdır. Kombi sirkülasyon  sorunu yaşıyor. Bu gibi hatalar yani kombi F20 arızası olduğunda  kolorifer ve petek vanaları kontrol edilmeli kombinin altındaki vanalar kontrol edin. Resetleme işlemi deneyin . hata devam ederse vaillant kombi sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir. Bu işlem mutlaka servis gerektiren işlemdir . servisimizden yardım alabilirsiniz.

F22/F23/F24 ARIZA KODLARI:

Vaillant kombi F22/F23/F24 Hatası. Kalorifer devre su basıncı sorunu demektir. Su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer bu değerden düşükse lütfen bu değere kadar doldurunuz. Musluk vaillant kombi alt dış tabanında olacaktır. Çok yavaş şekilde musluğu açarak 1.5 bar olacak şekilde doldurunuz.

Yapılan işlem den sonra kombi hata /arıza sı devam ediyorsa lütfen servis kaydı oluşturun.

F25 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F25 hatası. Atık gaz sıcaklığı yüksek anlamındadır.

F25 arıza kodu görüldüğünde vaillant kombinin baca ek yerleri kontrol edilmeli. Hata devam ederse servi oluşturulmalıdır.

F26 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F26 Hatası. Düşük voltaj sorunu demektir.

Elektrik akımı düşük voltaj veriyor olabilir. Kombi ana kart arızalanmış olabilir. Mutlaka servis çağırmanı gerekir.

F27 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F27 Hatası. Yalancı alev

Kombi sahte alev algılıyor. Kombide birkaç parçadan meydana gelmiş olabilir. Elektronik kart arızası olabilir mutlaka servis çağırınız.

F28/F29 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F28/F29 Hatası. Ateşleme başarısız .

Kombi ateşleme de sorun yaşıyor bu durumda gaz vanasının kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Hata/arıza devam ediyorsa mutlaka servis çağırınız.

F32 ARIZA KODU:

Vaillant F32 hatası. Hava basınç arızası.

Kombi Fan Motoru arızalanmış olabilir.

Resetleme sonrası hatanın devamında mutlaka yardım alınız.

F49 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F49 Hatası. Düşükvoltaj hatası.

Kombiye yüksek yada düşük voltaj gelmektedir. Elektronik Kart gerilim sebebiyle zarar görmüş olabilir. Kombi servisi kayıt oluşturunuz.

F61 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F61 Hatası. Gaz valf.

Gaz Valf elektrik kablolarının kontrolü gerekir. Gaz valfı yada kombi elektronik kart arıza yapmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz. Vaillant servis ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

F62 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F62 Hatası. Gaz valfi kapanmasında sorun var.

Gaz valfi gereken sürede kapama yapmıyor demektir. Bu arıza için servis gereklidir.

F63 ARIZA KODU:

Vailant kombi F63 Hatası. EEPROM sorunu.

Kombi elektronik kart arıza yapmış olabilir. Servis gerektirir.

F64 ARIZA KODU:

Vaillant kombi F64 Hatası. Elektronik ntc hatası

Sensor arızası yada kablolarında kısa devre olabilir kontrol edilmelidir. Kombi servis ekibimizden destek isteyiniz.

F65 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F65 Hatası. Elektronik kart ısınma.

Aşırı yüklenmeden dolayı kart hatası olabilir, kombiyi kapatıp yeniden başlatın. Hata devam ederse mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

F67 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F67 Hatası. Elektronik alev sorunu.

Beklenmeyen alev  bu hata elektronik kart hatası da olabilir. Servis gerektirir. Servisimizle irtibata geçiniz.

F68 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F68 Hatası. Dengesiz alev .

Bu gibi arızalar servis çağırmak gerektirir. Servisimizle bağlantı kurabilirsiniz.

F70 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F70 Hatası. Geçersiz cihaz kodu.

Cihazda elektronik kart değişim yapıldıysa kodlama yanlış yada hatalı yapılmış olabilir . servis gerektiren işlemdir.

F73 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F73 Hatası. Düşük su basıncı kalorifer hattı.

Basınç  sensoru arıza yapmış olabilir. Kombinin su basınç bar 1.5 olmalıdır. Bar 1.5 ten az ise mutlaka su basıncını ayarlayın. Genede düzelmiyorsa servisimizle irtibata geçiniz.

F74 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F74 Hatası. Su basıncı yüksek.

Su basıncı 2 bar üzerindeyse basınç yüksektir, basıncı 1.5 bar olarak ayarlayınız. Hata devam ederse servisimizle irtibata geçiniz.

F75 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F75 Hatası. Devir daim sirkülasyon pompası.

Su basıncı düşükse su basıncını 1.5 bar olarak su doldurunuz.  Sirkülasyon pompa arızalanmış olabilir, petekler hava yapmış olabilir. Servis gerektiren işlemdir.

F77 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F77 Hatası. Yoğuşma suyu pompa sorunu .

Vaillant F77 arıza kodu mutlaka servis çağırmanızı önerir.

F78 ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F78 Hatası. Sıcaksu çıkış sensoru kesintisi

Servis gerektiren işlemlerdir.

F83/F84/F85/F ARIZA KODU:

Vaillant Kombi F83/F84/F85 Hatası. Bu hatalar görüldüğünde gidiş yada dönüş sıcak su hataları sensor hataları olabilir. Bu hatalar servis gerektirir.

Vaillant kombi arıza kodları genel olarak bunlardır farklı arızalar olduğu durumlarda lütfen servisimizle irtibata geçiniz.

Servisimiz kombi bakımı , petek temizliği, arıza tespiti ve tamiri yapmaktadır. Güvenilir ekipler uzman kadrolar tarafından hizmet vermekteyiz . İzmir bölgesinde kombi servis olarak İzmir ilçelerine servisimiz vardır. Kayıt oluşturulduğu gün içinde servis ekiplerimiz evinize gelerek arızayı yerinde çözüme ulaştırmak için elinden geleni yapacaktır.

Call Now ButtonTıkla Servis Çağır