Bulaşık makinesi hiç durmadan su alıyor diye soruştururken, Bulaşık makineleri bir evde olmazsa olmaz hale gelen teknolojilerdir. Hayatımızı kolaylaştıran bu teknoloji ile beraber kolaylıklar ve zaman dan tasarruf edebilmekle birlikte zamanı başka yerlerde kullanabiliyoruz. Bulaşık makinesi her ne kadar teknolojik de olsa bazen istediğimiz performansı gösteremiyor. Dolayısıyla canımız sıkılıyor. Makineler elektronik oldukları için arıza durumları da olabilmekte. Bu arıza durumun da siz kullanıcılar küçük sorunları arıza hata kodu sayesinde müdahale edip sorunu çözebilmektesiniz. Çünkü bazı arızalar çok basit nedenlerden dolayı olabilir. Bulaşık makinesi kullanımı kolaylık olduğu kadar arıza durumlarında sıkıntı verebilir. Ama tüm arızalar yapılabilmekte olduğu için hiç panik yapmaya gerek olmayacaktır. Siz değerli kullanıcılar için bulaşık makinesi devamlı su alıyor sorununu bu makalede okuyabileceksiniz.

Bulaşık makinesi devamlı su alıyor

Bulaşık makinesi durmadan su alması birkaç parçadan yapabilir. Bu parçaları kontrol ederek arızanın nerden kaynaklandığını bulabiliriz.

Öncelikle su seviye anahtarını kontrol etmek gerekir. Seviye anahtarına bağlı ince hortumda bir hasar oluşup oluşmadığına bakılır. Delik varsa hasar varsa mutlaka hortum değiştirilmelidir. Boru bağlantısından su kaçırıyor ise makine yeterince suyu aldığını hissedemediği için durmadan su alır.

Bulaşık makinesi hiç durmadan su alıyor ise bakılması gereken diğer parça seviye anahtarının kendisi arıza yapmış olabilir. Bu durumda su seviyesi algılanmadığı için makineye durmadan su dolar. Su seviye anahtarı çalışma mantığı olarak baktığımız zaman makineye su dolarken seviye anahtarına da ince borudan su gider ve yeteri kadar su alınca anahtara baskı yaparak su almasını engeller. Otomatik olarak su alma işlemi durdurulur. Dolayısıyla su seviye anahtarı bozuk olursa suyu hissedemediği için su devamlı olarak makineye dolar. Su seviye anahtarı değiştirilerek sorun ortadan kalkar.

Bulaşık makinesi devamlı su alıyor hatasının başka bir parçası ise musluktan suyu içeri alan elektrikli musluk arıza yapmış olabilir. Elektrikli musluk arıza durumunda makine ya hiç su almaz ya da makine kapalı olsa dahi suyu makinenin içine doldurur. Bu durumda da makine çok su alıyor sorunu oluşur. Elektrikli musluk yenisi ile değiştirilmeli bu sayede sorun ortadan kalkabilir. Arıza birkaç yerden olabileceği gibi aslında bir parçadan kaynaklanır. Fakat hangisi olabileceğini bulmak için diğer parçalarda kontrol edilmelidir. Bulaşık makinesi çok su alıyor ve dolayısıyla makine çalışmıyor demektir.

Bulaşık makinesi devamlı su alıyor arızasında bakılması gereken yerler yukarda belirtildi. Bu arıza durumu kullanıcıların yapabileceği arızalar değildir. Ama en azından nerden hata verdiğini anlamanız açısından bu makaleyi yazdık. Arıza çözümü olarak mutlaka servisimizden destek almanızı öneririz. Arızalar yanlış hareket sonucunda farklı hatalara neden olmaktadır. Elektronik kartın hasar görmesi durumu gözden kaçmamalıdır. Böyle durumda daha büyük hasarlar la karşı karşıya kalınabilir. Makine hataları arıza kodları varsa eğer tamiri daha kolay ve nereden hata verdiği anlaşıldığı için müdahale daha olumlu sonuç verecektir. Unutulmamalı ki yanlış hareket makineyi bir daha kullanılamaz hale getirebilir.

Bulaşık makinesi sorunları sık yaşanan sorunlardır. Bu gibi sorunlar maalesef sıkıntılı süreç oluşturmakta. Deneyip de yapamadığınız ya da hiç anlamıyorsanız lütfen servisimizle irtibata geçiniz. Beyaz eşya servisimiz de kayıt oluşturduğunuz da o gün içinde mutlaka sizleri ziyaret edeceklerdir. Geniş servis ağımızla İzmir ve semtlerine hizmet vermekteyiz. Siz değerli kullanıcıların yapamadığı ya da uğraşamadığı tüm arızalar için bizleri günün her saati arayabilirsiniz. Sizlere destek olmak açısından ekip arkadaşlar her zaman hazırdır.

Umarız ki makalemiz işinize yaramıştır.

Call Now ButtonTıkla Servis Çağır